„Žmonių“ maistas šunims – pavojinga?

Valgote vakarienę, o šuo sėdi šalia ir viltingai skaičiuoja jūsų kąsnelius? Taip, dauguma mūsų neatsilaiko prieš tą meilų žvilgsnį, neretai manoma, kad „nuo vieno kąsnelio nieko nenutiks“, tačiau ar tikrai? Žinoma, geriausia pratinti šunį, kad maistas nuo stalo – ne šunims, ir tuomet nereikės nerimauti, ar duotas maistas tikrai nebus kenksmingas. Kai kuriais produktais tikrai galima palepinti šunis, tačiau tikrai ne visi yra tinkami.
Mėsa
Taip, šunys tikrai yra mėsėdžiai, tačiau kepta mėsa, gadinta prieskoniais, tikrai nėra tinkama. Jei norite duoti šuniui kąsnelį mėsos, ji turėtų būti apvirta arba žalia. Kai kurie šunys yra alergiški vištienai, tad būkite atsargūs. Tinkamiausia mėsa šuniui – jautiena arba ėriena.
Nors nuo žilos senovės šunims buvo duodami kaulai, tačiau tai – vienas didžiausių pavojų. Kaulai nėra maistingas patiekalas, tačiau graužti kaulus – įgimta. Patartina duoti kaulus, kurie yra pakankamai dideli, ir labai svarbu stebėti, kaip šuo jį graužia. Paprastai yra rekomenduojama kaulą duoti tik sočiam augintiniui. Taip pat nerizikuokite duodami triušių, paukščių kaulus. Geriausi kramtalai šunims – sausgyslių arba odos „kaulai“, kurių tikrai rasite įvairiose parduotuvėse.
Vis dėlto, ir čia būkite atsargūs – įsitikinkite, kad kaulai nėra suklijuoti klijais.

kinija
Daržovės ir vaisiai
Šunį galite palepinti meliono ar arbūzo gabalėliu, obuoliais, šparaginėmis pupelėmis, moliūgais, špinatais, saldžiosiomis bulvėmis, morkomis. Svarbu, kad duodami vaisiai ar daržovės būtų be sėklų, stebėkite, kaip augintinis jaučiasi po tokių skanavimų, ir kaip tuštinasi.
Neduokite šunims vynuogių ir razinų, svogūnų, vyšnių, abrikosų, rabarbarų, pomidorų.
Nepamirškite, kad šunys yra mėsėdžiai, todėl daržovės neturėtų būti pagrindiniu maistu.
Pieno produktai
Dauguma pieno produktų šunims nėra tinkami. Galima duoti mažais kiekiais kefyro ar varškės, natūralaus jogurto, tačiau šunims nėra tinkamas pienas, ledai ar saldintas jogurtas su priedais.
Saldumynai ir užkandžiai
Šokolado gaminiai šuniui gali būti mirtini – 100 g šokolado plytelė gali lemti 30 kg augintinio mirtį, todėl šokoladogaminius laikykite šuniui nepasiekiamoje vietoje. Taip pat šuniui netinka bulvių traškučiai, skrudinti riešutai, ir kiti užkandžiai, kurie mums yra priimtini.