veterinarijos studijos

Veterinarijos studijos: gal tai – tavo pašaukimas?

Visada juokauju, kad medikai turi tam tikrą polinkį sadizmui: nueini pas neurologą, ir štai, tavęs jau laukia išsišiepusi teta su plaktuku, o taisant dantį odontologė visada bandys įkalbėti: o gal nešaldom? Dažnai pagalvoju, o kaip gi veterinarai? Ar jie taip pat turi polinkį daryti kažką, kad skaudėtų? Mano šuo visada dramatizuoja: jei pamato adatą, iš karto pradeda „verkti“. Čia norėjau šiek tiek pajuokauti, jei nepavyko – atsiprašau.

Žinoma, visi medikai ir veterinarijos gydytojai nori padėti, ir galbūt tu taip pat svajoji apie šią specialybę? Nepakanka vien tik domėtis gyvūnais ir juos labai mylėti: nepamiršk, kad veterinarijos studijos ir nemalonios procedūros: konstatavimas, kad operacija jau nepadės, gyvūnų migdymas, ir t.t.

Taigi, kokios asmens savybės yra būtinos?

  • Geranoriškumas;
  • Domėjimasis gamtos mokslais;
  • Greita reakcija ir gebėjimas greitai priimti sprendimus;
  • Puiki atmintis (na, visada galima ją išlavinti);
  • Kantrybė;
  • Geležiniai nervai: tu turi nebijoti kraujo,  ir taip pat turėtum atsiriboti nuo darbo. Deja, veterinarams ne visos dienos darbe yra tokios linksmos, nepamirškite – juk čia gyvūnai atvedami ne paglostyti ir „paniurkyti“, o gydyti;
  • Na,  ir taip pat reikėtų puikiai išlaikyti egzaminus: biologijos, lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos arba matematikos (gali pakakti ir metinio įvertinimo), taip pat matematikos arba chemijos / istorijos / geografijos/ informacinių technologijų / fizikos / užsienio kalbos (arba metinio įvertinimo). Jei egzaminai – dar prieš akis, pagalvok, ar pasirinkai tinkamus dalykus:)

Kas ruošia veterinarus?

LSMU Veterinarijos akademija
Veterinarijos fakultetas
Adresas: Tilžės g. 18, LT-47181,  Kaunas

Studijų aprašas —>

 

Vilniaus kolegija

Agrotechnologijų fakultetas

Adresas: Beržų g. 2A, Buivydiškės, LT-14160 Vilniaus r.,

Studijų aprašas —>