Vasarok su augintiniu

Vasarą turbūt kiekvienas mūsų gali pasidžiaugti atostogomis. Išvyka į gamtą – vienas didžiausių vasaros malonumų, tačiau ką daryti, jei nenorite augintinio palikti namuose? Vasarokite kartu!

Kokį gyvūną beturėtumėte: šunį, šešką, katę ar triušiuką, Jūs galite jį pasiimti į išvyką, tačiau svarbu juo tinkamai pasirūpinti.

  • Kai kurie gyvūnų šeimininkai mano, kad nėra būtinybės skiepyti augintinį, jei jis neišeina į lauką, tačiau tokia nuostata klaidinga, ir gali baigtis labai liūdnai. Įvairių virusų į namus gali atnešti pats šeimininkas, jei paglostys sergantį gyvūną ar įlips į ekskrementus. Taigi, niekas nuo to negali būti apsaugotas.
  • Šeškams, šunims ir katėms būtina kas 3-4 mėnesius sugirdyti vaistų nuo kirmėlių. Net jei ir manote, kad augintinis tikrai kirmėlių neturi, užkirskite tam kelią. Lauke gyvūnams dažnai kyla pagunda ko nors paragauti, todėl negalite būti tikri, kad žolėje ar kituose „radiniuose“ nebus kirmėlių kiaušinėlių.
  • Dar vienas svarbus dalykas – pasirūpinkite priemonėmis nuo erkių. Naudokite antkaklį, purškalą ar lašus nuo erkių – pasikonsultuokite su pardavėju ar veterinaru.
  • Jei su augintiniu būsite gana ilgą laiką lauke, nepamirškite jo pagirdyti – pasiimkite su savimi vandens. Jei įmanoma, būkite pavėsyje – gyvūnas gali perkaisti.
  • Prie lauko gyvūną pratinkite po truputį. Jei planuojate ilgesnę išvyką į gamtą, gyvūnui tai gali sukelti daug streso, jei tai bus pirmas kartas gamtoje. Naminės katės dažniausiai ne taip greitai pripranta prie lauko, todėl būtų gerai, jei prieš išvyką kelis kartus trumpam ją išsineštumėte į lauką. Stebėkite, kaip ji elgsis.
  • Ne visi gyvūnai iškart pripranta prie pavadėlio. Dar namuose pabandykite uždėti augintiniui pavadėlį, ir kartokite tai kasdien, kol jis pripras.
  • Jei baiminatės, kad gyvūnas gali pabėgti, uždėkite pavadėlį. Dabar galite rasti petnešų ir pavadėlių net smulkiems graužikams!
  • Įsigykite transporterį ar narvą gyvūno gabenimui – kelionė bus saugesnė.
  • Pastabėlė visiems gyvūnų augintojams: kur bebūtumėt, nepamirškite susirinkti gyvūnų išmatų, juk tikrai nemalonu, kai tai palieka kiti?

Vasaroti su augintiniu daug smagiau, tačiau pasirūpinkite, kad nemalonūs nutikimai nesugadintų vasariškos nuotaikos!