šunų sportas

Šunų sporto tipai: kokį pasirinkti?

Sportas su šunimi padeda dar labiau sustiprinti tarpusavio ryšį, padeda augintiniui išsikrauti  fiziškai, skatina mąstyti, ir, žinoma, dovanoja daug laimės akimirkų. Vis dėlto, ne visada yra paprasta nuspręsti, koks sportas su šunimi galėtų būti geriausia pasirinkimo galimybe. Taigi, trumpai apie įvairias sporto rūšis.

Agility

Agility – tai šunų judrumo sportas, kuriame svarbu tiksliai ir greitai įveikti įvairias kliūtis: peršokti barjerus, perlįsti tunelius, ir t.t. Agility sportas ne tik padeda iškrauti susikaupusią šuns energiją, bet taip pat skatina mąstyti. Šuniui turi patikti ši veikla, nes Agility  varžybose nėra naudojami nei žaislai šunims, nei skanėstai. Vedlys negali liesti kliūčių ir šuns, šuo įveikti kliūtis yra nukreipiamas tik balsu, ir taip pat turi stebėti šeimininko kūno kalbą. Agility šunų sportas padeda stiprinti tarpusavio ryšį, judėti tenka ne tik šuniui, bet ir šeimininkui. Agility sportas tinka įvairaus dydžio ir veislių šunims.

 

Bikejoring, Skijoring ir Canicross

Šios sporto šakos labiausiai tinka tiems šeimininkams ir šunims, kurie labai mėgsta aktyvų laisvalaikį. Šios trys sporto šakos yra labai panašios – šuo arba šunų kinkinys tempia šeimininką u slidėmis ar pan. Canicross – tai bėgimas su šunimi, paprastai bėgimo metu yra naudojama speciali įranga (prie juosmens segamas specialus priedas pavadėliui). Skijorking – tai slidinėjimas su šunimi, slidininką gali tempti vienas, du ar trys šunys. Bikejorking – važiavimas dviračiu su šunimi.

Freestyle

Šunų freestyle arba šokiai su šunimis – tai itin įdomus šunų sportas, kurį sudaro keli svarbiausi elementai: šunų paklusnumas, triukai ir šokis. Šokiams su šunimis ypač svarbi šeimininko fantazija ir ryšys su augintiniu. Nors Lietuvoje šokiai su šunimis dar nėra labai populiarūs, tačiau tik laiko klausimas, kada užsiimančių šiuo sportu skaičius smarkiai išaugs. Jei norite išbandyti šokius su šunimi – apsilankykite Greatpet dresūros mokykloje.

Frisbee

Frisbio esmė – išmesto disko gaudymas. Frisbio varžybose didelis dėmesys skiriamas tam, kaip šuo pagauna diską – vertinamas atstumas, akrobatika, ir t.t.

Obedience

Obedience – tai šunų paklusnumo sportas, kuris neretai įvardijamas „aukštuoju šuns dresūros lygiu“.  Atliekant pratimus nėra naudojami skanėstai šunims ir žaislai, gali būti naudojami gestai ir žodinės komandos. Be abejo, dirbti tenka daug: šuo turi išmokti vaikščioti be pavadėlio greta, atnešti aportą, peršokti barjerą, svarbus komandų išlaikymas (sėdėjimas, gulėjimas).

Rally Obedience

Rally Obedience arba Rally-O Lietuvoje vis sparčiau populiarėja. Šio sporto esmė – paruoštos trasos įveikimas, kurią sudaro apie 20 skirtingų ženklų, prie kuriuo šeimininkas su šunimi turi atlikti reikalingas užduotis. Įdomu tai, kad šeimininkas turi išmokti „perskaityti“ ženklus ir tiksliai atlikti nurodytas komandas.