sausas maistas šunims

Koks sausas maistas šunims ir katėms yra geriausias?

Būtų paprasta, jei galėtume vienareikšmiškai pasakyti, kad štai, vienas ar kitas sausas maistas šunims ar katėms tikrai vertas dėmesio, ir jis tikrai tiks jūsų augintiniui. Deja, patiems augintinių savininkams prireikia šiek tiek pastangų, kad būtų galima rasti tinkamiausius pasirinkimus. Taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Svarbiausia – sudėtis

Vieni  sauso maisto gamintojai reklamuojasi daugiau už kitus, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jų gaminiai yra tikrai verti dėmesio. Turbūt sutiksite, kad kartais tam tikrų gaminių net neprireikia reklamuoti – paprasčiausiai geros rekomendacijos keliauja iš lūpų į lūpas. Svarbiausiu kriterijumi renkantis tinkamą sausą maistą turėtų būti ne tinkamo gamintojo paieška, bet tai, kokia yra sauso maisto sudėtis. Katės ir šunys yra plėšrūnai, todėl pagrindine sauso maisto sudėtimi turėtų būti mėsa. Žinoma, pasitaiko ir tokių atvejų, kada augintiniai dėl tam tikrų priežasčių negali ėsti mėsos, tačiau tai – išimtys. Kuo didesnę sudėties dalį sudarys mėsa, tuo bus geriau, ir tuo atveju, jei mėsa yra pagrindinė sudėtinė pašaro dalis, ji rašoma pirmiausia (jei pastebite, kad pirmosios sudėties dalys yra kviečiai, kukurūzai, ir pan., toks maistas tikrai nebus tinkamas).

Kodėl begrūdis sausas maistas yra geresnis pasirinkimas?

Kaip jau minėjome, šunys ir katės yra plėšrūnai, kurių pagrindinę maisto raciono dalį turėtų sudaryti mėsa.  Jei pašaro sudėties pagrindas yra grūdai, augintinis gali būti hiperaktyvus (tai gali iššaukti nervinį tiką), tuštinsis gausiau ir dažniau, o ilgainiui gali atsirasti ir rimtų sveikatos sutrikimų. Rinkdami tinkamiausią pašarą visada galite pasidomėti, ar jis yra begrūdis – paprastai tai yra akcentuojama ant pačios pašaro pakuotės (čia gali būti parašyta „Grain free“, kas reikštų, kad sausame maiste nėra grūdų).

Geriausiai įvertintas sausas maistas šunims ir katėms

Neseniai JAV buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo išnagrinėta daugiau nei 1600 sauso maisto formulių. Galima išskirti geriausio sauso maisto augintiniams ketvertuką:

  1. Acana;
  2. Annamaet;
  3. Earthborn;
  4. Orijen.

Užmeskime akį į vieno Acana sauso maisto šunims sudėties aprašymą:

Acana Wild Coast sausas maistas šunims:

Silkės miltai 24%, skaldytos avižos 23%, šviežia Ramiojo vandenyno silkė 10%, šviežia plekšnė 6%, silkių aliejus 6%, šalto spaudimo rapsų aliejus, šviežia sidabrinė lydeka 4%, raudoni lęšiai, žalieji žirneliai, žalieji lęšiai, garbanzo pupelės, geltonieji žirneliai, avižos, liucerna, lęšių skaidulos, džiovinti rudieji dumbliai, šviežias moliūgas, šviežias kvapusis moliūgas, švieži pastarnokai, šviežias žalias kopūstas, švieži špinatai, šviežios morkos, švieži raudonieji obuoliai, šviežios bartlett veislės kriaušės, šaltyje išdžiovinta silkė 0,1%, šviežios spanguolės, šviežios mėlynės, trūkažolės šaknys, ciberžolės šaknys, tikrasis margainis, varnalėšų šaknys, levandos svilarožės, erškėtuogės.

Aprašymas atrodo tikrai viliojančiai, o bendras žuvies kiekis sudaro daugiau nei 40 proc. sauso pašaro sudėties, kas yra tikrai gerai. 10 kilogramų sveriančiam šuniui per dieną reikia maždaug 150 g sauso pašaro, todėl per mėnesį reikės maždaug 2 pakuočių šio pašaro (tai kainuotų maždaug 37 eurus).

Geriausias kainos ir kokybės santykis

Šioje internetinėje svetainėje labai greitai galite rasti jūsų augintiniui tinkamiausią maistą:

https://www.allaboutdogfood.co.uk/ Dešinėje pusėje galite pasirinkti šuns veislę, amžių, svorį ir dienos biudžetą, skirtą sausam pašarui (svarais). Paspaudę „Go“ netrukus pamatysite, koks sausas maistas šunims gali būti pačiu tinkamiausiu, ir taip pat matysite jo reitingą. Tikimės, kad tai padės paprasčiau rasti tinkamiausią pašarą šunims.

Augintinio amžius ir fizinis aktyvumas

Jauniems augintiniams reikalingas kaloringesnis ėdalas, todėl rinkitės mažiems šuniukams ir kačiukams skirtą pašarą. Tokiu maistu rekomenduojama šerti augintinį iki 10-12 mėnesių, o vėliau reikėtų pakeisti į skirtą suaugusiems. Nuo 7-8 metų augintiniui duokite senjorams skirtą pašarą, kuris yra mažiau kaloringas ir užtikrina, kad augintinis nenutiks (taip pat svarbu pašarą normuoti). Sterilizuotiems/kastruotiems augintiniams taip pat duokite specialų mažiau kalorijų turintį pašarą.

Jei apsispręsti bus sudėtinga, pasikonsultuokite su pardavėjais – jie tikrai duos vertingų patarimų šunų ir kačių mitybos klausimais.