Kodėl svarbu surinkti šuns išmatas?

Turbūt ne kartą esate pastebėję, kad šunų šeimininkai nesurenka šuns išmatų. Pasiteisinimai gali būti labai įvairūs: „šiuo metu neturiu maišelio“,“ taigi šuo tuštinasi  miške“, „juk krūvelė nedidelė“… Visai nesvarbu, kokio dydžio ta krūvelė, kiekvienas  šunų augintojas privalo surinkti šuns išmatas, ir visai nesvarbu, ar tai kiemas, ar miškas, ar pieva…

Kodėl tai taip svarbu?

  1. kakuciaiTurbūt žinote posakį „pavasaris parodys, kur kas kakojo„? Ir iš tiesų: nutirpus sniegui baisu net eiti į lauką, ir kas kelis žingsnius norisi pasitikrinti, ar prie batų pado niekas neprilipo. Kiekvienas norime gyventi gražioje švarioje aplinkoje, tačiau ar kiekvienas dedame pastangas? Rūpinkitės švara, ir  susirinkite augintinio „dovanėles“.
  2. Surinkdami savo šuns išmatas, rodysite puikų pavyzdį kitiems, ypatingai vaikams.
  3. Įstatymai įpareigoja šunų augintojus surinkti išmatas. Gerbdami įstatymus, išvengsite numatytų baudų.
  4. Kiti šunys, ypatingai jaunikliai, gali bandyti paragauti kitų šunų išmatų, o kai kurie šunys tiesiog dievina „kakučių vonias“, tad tikįsivaizduokite, koks „malonumas“ vėliau maudyti šunį…
  5. Šunų išmatose gali būti apvaliųjų kirmėlių kiaušinėlių, o suaugusi apvalioji kirmėlė (Toxocara canis) per dieną galipadėti net kelias dešimtis tūkstančių kiaušinėlių. Nesurinkus išmatų, kiaušinėliai dar ilgai liks aplinkoje. Išsiritusios apvaliųjų kirmėlių lervos gali užkrėsti šunis ir vaikus.

Ką daryti, jei pamatote, kad šunų savininkai nesurenka išmatų?

Drausminkite. Kartais pakanka tik sugėdinti šuns savininką, ir kitą kartą jis bus atsakingesnis. Na, jei tai nepadės, galėsite imtis ir kitų priemonių, viena jų – skųsti šuns savininkus. Tikėtina, kad jie teisinsis, jog nėra kur išmesti maišelių, tačiau  atliekų konteinerių tikrai nestinga.

Maišelių dalybos

Taip, kartais tikrai nutinka taip, kad pasiruoši vieną maišelį, o šuniui – nė motais, jis jau tupiasi daryti antrą… Žinoma, geriausia turėti daugiau  maišelių atsargų, tačiau čia gali pagelbėti ir „maišelių dalybos“. Pavyzdžiui, šunų aikštelėse galite pakabinti užrašą „Jei turi daugiau – palik man vieną, jei pritrūko maišelių – pasiskolink mano“, ir čia  šunų savininkai gali palikti arba pasiimti maišelį. Nepažadu, bet tai gali pasiteisinti.

Esu mačiusi labai puikų dalyką Turkijos Kurorte Alanijoje: kas kelis šimtus metrų įrengti „šunų tualetai“, kur galite rasti maišelių išmatoms, ir dubenėlį su vandeniu, jei šuo ištrokštų. Ar tai pasiteisintų Lietuvoje, sunku pasakyti, tačiau kol kas dar turime ko pasimokyti iš svečių šalių.