Kodėl svarbu šuniui valyti dantis?

apnašosDantų bėdos kankina ne tik žmones, bet ir šunis – net 80 procentų  trejų metų amžiaus sulaukusių šunų turi dantų problemų, ir šeimininkams svarbu pasirūpinti, kad su jomis būtų tinkamai kovojama. Šeimininkams vertėtų kuo dažniau apžiūrėti šuns dantis ir įvertinti dantų būklę. Dantų problemas rodantys požymiai būtų šie: prastas burnos kvapas, nulūžę ar iškritę dantys, dantenų kraujavimas ar patinimas. Jei šuo nesileidžia apžiūrimas, gali būti, kad jis jaučia skausmą.  Jei dantys nėra valomi, pirmiausia ima kauptis apnašos, kurios sukietėjusios virsta akmenimis. Dantų akmenys neretai tampa dantenų uždegimo (gingvito) priežastimi. Tuomet neliks kitos išeities kaip tik keliauti pas veterinarą, kuris atliks profesionalią burnos higieną.

Tinkamas maistas ir kramtalai

Dantų problemas gana dažnai lemia netinkamas pašaras. Jei su Maistu gaunama pernelyg daug angliavandenių, gali imti formuotis apnašos. Tinkamiausias pašaras šuniui – aukščiausios kokybės sausas ėdalas arba RAW dieta – plėšoma žalia mėsa neleidžia formuotis apnašoms. Šunys yra plėšrūnai, todėl didžiausią maisto racioną dalį turi sudaryti mėsa. Svarbu pasirūpinti, kad šuo visada turėtų ką pakramtyti – valyti apnašas gali padėti specialūs kramtalai ar žaislai. Kaulai nėra pats tinkamiausias kramtalas – šunys gali ne tik sužeisti dantis, bet ir pažeisti virškinimo traktą.

Valykite šuns dantis

Priemonių, skirtų valyti dantis, parduotuvėse rasime tikrai daug, tad visada galima pasirinkti pačią tinkamiausią priemonę:

  • Specialia dantų pasta, skirta šunims, galite valyti dantis specialiu šepetėliu arba minkštos medžiagos gabalėliu. Stenkitės, kad dantų valymas šuniui nekeltų nemalonių pojūčių – neskubėkite, kalbinkite šunį, nieko nedarykite prievarta;
  • Į vandenį pilamas skystis taip pat gali padėti kovoti su dantų apnašomis – paprastai toks skystis yra naudojamas reguliariai;
  • Dantų valymo želė yra išspaudžiama ant dantų – nereikia valyti šepetėliu.
  • Taip pat galima pasigaminti priemonių namų sąlygomis: jums reikės sodos, kokosų aliejaus ir mėtų eterinio aliejaus.

Visą procesą, kaip valyti dantis,  pamatysite čia: