kaip isvalyti slapimo kvapa

Kaip panaikinti gyvūnų šlapimo kvapą namuose?

Naivu tikėtis, kad jaunas šuo ar katinas nesugalvos bent kartą „pasisioti“ ne tam skirtoje vietoje, ir tuomet šeimininkams tenka sukti galvą, kaip panaikinti šlapimo kvapą. Laimei, įvairių priemonių pasirinkimas yra tikrai didelis, taigi, kokios jos yra pačios veiksmingiausios?
Actas – universali priemonė
Actas gali būti naudojamas šalinant virdulio kalkes, taip pat ir naikinant įvairius nemalonius vapus. Actas veikia antibakteriškai, todėl jo pritaikymas gali būti labai platus. Acto kvapas yra labai nemalonus katėms, todėl juo galima valyti kačių „pažymėtas“ vietas. Žinoma, ir paties acto kvapas nėra pats maloniausias, bet…
Soda – kilimų ir baldų valymui
Soda taip pat padeda naikinti šlapimo kvapą. Ji idealiai tinka tada, kai norima išvalyti baldus ar kilimus. Palanku tai, kad soda nepalieka nemalonaus specifinio kvapo, todėl ši priemonė gali būti viena geriausių.
Priemonė atspariems paviršiams
Ant šlapimo dėmės užberkite sodos, sumaišykite 100 ml vandens su tokiu pat kiekiu vandenilio peroksido, įlašinkite kelis lašus indų ploviklio, suplakite. Supilkite gautą priemonę į buteliuką su purškikliu, papurkškite ant soda pabarstytos dėmės. Praėjus kelioms valandoms dėmę išplaukite vandeniu (nenustebkite, kad užpurškus skysčio ant sodos, pamatysite daug burbuliukų ir išgirsite šnypštimą – viskas yra taip, kaip ir turi būti, tai nekelia pavojaus).
Jei nukentėjo batai…
Ant popierinio rankšluosčio užlašinkite citrinos sulčių arba acto, sukiškite rankšluostį į „pažymėtą“ batą, ir palikite jį balkone ar lauke kelioms valandoms. Popierinius rankšluosčius kelis kartus pakeiskite. Po kelių valandų batus išvalykite specialiomis priemonėmis.
Koncentratas nuo nemalonių kvapų
Šiandien galima įsigyti ir specialaus koncentrato, kuris skirtas plauti grindis ir valyti kačių ar šunų „paženklintas“ vietas. Pavyzdžiui, ši priemonė gali padėti efektyviai naikinti nemalonius kvapus: Petvital Bio Freshclean, ir galite būti tikri, kad jos užteks ilgam.
Atbaidanti priemonė
Žinoma, svarbu išsiaiškinti, kodėl augintinis šlapinasi netinkamoje vietoje. Kartais katės taip elgiasi tada, kai kraiko dėžutė yra nešvari, arba dėl tam tikrų kitų priežasčių (taip gali nutikti ir dėl tam tikrų ligų). Atpratinti šlapintis netinkamoje vietoje taip pat gali pagelbėti ir atbaidanti priemonė, kuri taip pat efektyviai naikina kvapus.