Kaip išsirinkti patikimą šunų veislyną?

Galima pasidžiaugti, kad vis daugiau žmonių pradeda suprasti, kad šuns kilmės dokumentai yra reikalingi ne vien tik dėl parodų. Kad ir ką apie šunų sveikatą suoktų nelegalių veislynų („daugyklų“) savininkai, tik kilmės dokumentai gali įrodyti, kad šuniukų tėvams buvo atlikti reikalingi sveikatos tyrimai. Taigi, kad šunis verta pirkti iš veislynų, jau žinome, tačiau čia kyla kitas klausimas – kaip išsirinkti tikrai patikimą?

Lankykitės parodose

Užmegzti kontaktą su veislynų savininkais visada yra palanku, ir turbūt paprasčiausia tą padaryti parodose. Jų metu galėsite pasigrožėti dominančios veislės šunimis ir pakalbinti veisėjus. Veislynų savininkai tikrai pasidalins informacija, kada planuojama šuniukų vada, taigi, žinosite, kiek laiko gali tekti palaukti savo būsimo šeimos nario.

Veislyno internetinė svetainė

Dauguma veisėjų turi savo internetines svetaines, kuriose pateikiama informacija apie būsimas, esamas ir buvusias šuniukų vadas. Dauguma veisėjų taip pat turi paskyras socialiniuose tinklalapiuose, kuriuose taip pat galima rasti pakankamai daug informacijos. Kadangi jus domina tik tikrai patikimi veislynai, galite pasidomėti ir atsiliepimais – jų taip pat rasite virtualioje erdvėje.

Bendraukite

Jei nusiųsite laišką, kuriame užduosite vieną vienintelį klausimą – „kokia šuniukų kaina“, nesitikėkite gauti atsakymą. Pirmiausia prisistatykite, papasakokite apie save, nurodykite, kodėl jus domina būtent konkrečios veislės šuniukai, ir t.t.  Tikėtina, kad tuomet, kada veisėjas turės šuniukų vadą, jus pasikvies apsižvalgyti ir susipažinti.

Kiek šunų veislių veisiama?

Kai kurie šunų veisėjai užsimoja daugiau nei leidžia galimybės – ryžtasi veisti ne vienos, bet kelių veislių šunis. Deja, labai gerai pažinti kelias veisles yra tikrai labai sudėtinga, ir labai gali būti, kad tuo paprasčiausiai siekiama pasipelnyti. Įvertinkite, kokių veislių šunys yra auginami veislyne – didelė tikimybė, kad tai bus tokios veislės, kurios šiuo metu yra „ant bangos“.

Na štai, jau lankotės veislyne…

Į ką dabar atkreipti dėmesį? Žinoma, jums rūpi šunų gerovė, todėl apsižvalgykite: ar veislyne yra senų šunų? Kokiomis sąlygomis yra laikomi šunys? Jei veislynas buvo įsteigtas gana seniai, jame yra daug šunų, tačiau  nėra „senjorų“, turėtų natūraliai kilti klausimas, kur jie dingo? Žinoma, kad jūs nenorėsite rinktis tokio veislyno, kuriame pasenusiais šunimis nusikratoma. Įvertinkite, kokiomis sąlygomis yra auginami šunys: ar jie turi pakankamai erdvės, ar jie yra socializuojami, ir t.t.

Užduokite klausimus

Kai planuosite apsilankyti pas veisėją, klausimus galėsite užsirašyti. Svarbiausias dalykas, kuris jums turėtų rūpėti, – tai šuniukų sveikata. Pasidomėkite, kokie tyrimai buvo atlikti (atsakingi veisėjai neretai atlieka ne tik privalomus, bet ir papildomus sveikatos tyrimus), taip pat paklauskite, kokiomis ligomis yra sirgę šuniukų tėvai ir buvusių vadų šuniukai. Vertinkite sąžiningumą – jei veislynas egzistuoja jau seniai, ir vadų buvo daugybė, labai maža tikimybė (praktiškai – jokios), kad visi šunys buvo visiškai sveiki. Deja, veisėjai kartais meluoja, todėl tuomet, jei bus sakoma, kad jokių jokių jokių ligų niekada nebuvo ir net negali būti, tai turėtų atrodyti įtartina.

Ir dar vienas dalykas – pasidomėkite, ar bus pasirašoma sutartis. Taip pat galite paprašyti ją parodyti. Paprastai atsakingi veisėjai numato, kas nutiktų, jei šuniukas vis dėlto sirgtų paveldimomis ligomis. Paprastai atsakingi veisėjai sutinka grąžinti pinigus (ar bent dalį jų), konsultuoti visą šuns gyvenimo periodą arba… priimti šunį atgal.