Kaip atvėsinti šunį karštą vasaros dieną?

ventiliatoriusSu kailiniais karštą vasaros dieną nėra labai smagu, todėl verta pasirūpinti savo šunimi, ir užtikrinti, kad jis jausis patogiai. Sprendimų, kaip galima atvėsinti šunį, yra tikrai nemažai, tad kiekvienu atveju atrasite tinkamiausią. Atminkite, kad šuo visada turi gauti pakankamai vandens, ir jokiu būdu nepalikite šuns saulės atokaitoje – sukurti pavėsį nėra taip sunku.

Vėsinkite šuns papilvę

Jei šalia nėra vandens telkinio, šuniui bus vėsiau, jei jo papilvę papurkšite vandeniu. Kai kurie šunys bijo vandens purkštukų, tad pratinkite prie jų skanėstais – šuo nejaus streso, kai purkšite papilvę vandeniu. Taip pat sudrėkinkite šuns letenėles.

Šlapias rankšluostis

Jei matote, kad šuniui pernelyg karšta, apklokite jį sudrėkintu rankšluosčiu. Taip pat galite užrišti šuniui drėgną skarelę – ji šiek tiek atgaivins.

Šaldantis kilimėlis

vesinantis kilimelisPrekyboje galima rasti kilimėlių, užpildytų specialiu geliu. Kai šuo atsigula ant kilimėlio, viduje esantis gelis šunį vėsina (pardavėjų teigimu, kilimėlio paviršiaus temperatūra sandantis kilimelisyra 10 laipsnių žemesnė nei aplinkos). Prieš naudojant kilimėlį galima palaikyti šaldytuve – jis taps dar vėsesnis.

Sakysite, o kaip gi šunį pripratinti prie šio kilimėlio? Iš pradžių mano šuo ant jo gulėsi tik su komanda „į vietą“, o vėliau… paprasčiausiai patiesiau jį į guolį. Pasiteisino.

Šaldanti liemenė

Lietuvoje šių liemenių kaina yra gana didelė, tačiau visada galima pasidairyti ebay.com ar  aliexpress.com, kur prekių bus galima įsigyti pigiau. Žinoma, perkant iš užsienio šalių parduotuvių gali tekti kiek palaukti, kol prekės bus pristatytos, tad užsisakykite iš anksto.

Baseinas!

Daugumai šunų patinka leisti laiką vandeny, todėl gyvenantys nuosavame name gali pasirūpinti baseinu šunims – puikiai tiks vaikiški pripučiami baseinai ar nedidelės plastikinės vaikų smėlio dėžės , kurių tikrai pigiai galima nusipirkti „Senukuose“.

Pasivaikščiojimai lauke

Vasaros metu rekomenduojama šunį vesti į lauką ankstų rytą ir vėlyvą vakarą – tai padės apsaugoti šunį nuo kaitrios saulės. Namuose tikrai pagelbės ventiliatorius – dauguma šunų (beje, ir kačių) tikrai mėgsta prie jo įsitaisyti.

Rūpinkitės ne tik savimi, bet ir savo augintiniu.

Loreta