dresūros klaidos

Dažniausios šunų dresūros klaidos

Visi norime, kad mūsų augintiniai būtų paklusnūs, ir sutikus kitus šunis ar kaimynus netektų raudonuoti. Net ir tada, kai stengiamasi pasiekti gerų rezultatų, neretai yra daromos tam tikros klaidos. Taigi, kokios jų yra dažniausios?

Klaida Nr.1: Dresūra pradedama pernelyg vėlai

„Na, ko gi tas mažas šuniukas gali išmokti…“Taip galvoja dažnas šuniuko šeimininkas. Vis dėlto, kuo anksčiau yra pradedama dresūra, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti. Trijų mėnesių šuniukas jau gali būti vedamas į dresūros pamokas.

Klaida Nr. 2: Pamokoms nepasiruošiama

Ar jūs eitumėte į darbą, jei už tai negautumėte jokio atlygio? Taip pat ir šunys turi būti tinkamai motyvuojami. Dresūros pamokoms bus reikalingi patys skaniausi skanėstai šunims bei žaislai – jei tinkamai pasiruošite, šuo tikrai norės dirbti!

Klaida Nr. 3: Skanėstai šen, skanėstai ten…

Nemokamų skanėstų šuo neturėtų gauti. Idealu, jei jis užsidirbtų visą gaunamą maistą – tokiu atveju jis tikrai norės dėti dideles pastangas, kad gautų tai, ko nori. Jei į dresūros pamoką atvesite pamaitintą šunį, kažin, ką jis mieliau rinksis – darbą ar gulėjimą?

Klaida Nr. 4: Dresūra užsiimama tik toje pačioje vietoje

Svarbu yra tai, kad šuo būtų dresuojamas skirtingose vietose. Tokiu atveju galėsite būti užtikrinti, kad jis jūsų klausys įvairiose vietovėse ir įvairiose situacijose. Keiskite pasivaikščiojimų maršrutus ir skirkite bent šiek tiek laiko pratimams.

Klaida Nr. 5: Šuo perspaudžiamas

Žinoma, visada norima greito rezultato, tačiau per daug skubinti šuns tikrai nereikėtų. Jei iš šuns reikalausite pernelyg daug, tokiu atveju jis gali greitai prarasti motyvaciją.

Klaida Nr. 6: Visko išmokysiu pats!

Taip, dabar galime rasti tikrai nemažai informacijos, kaip šunį išmokyti įvairių komandų, tačiau šia informacija ne visada yra tinkamai pasinaudojama. Net ir vedini gerų norų galite pridaryti tikrai nemažų klaidų, taiga, jei norite pasiekti gerų rezultatų, dresūros mokykloje lankykite bent pradinį kursą – vėliau dresūrą galėsite tęsti savarankiškai.

Klaida Nr. 7: Visko išmokys dresuotojas!

Kartais manoma, kad nuvedus šunį į dresūros mokyklą galima būti visiškai ramiems, nes visą darbą atliks šunų dresuotojas. Taip tikrai nebus! Specialistai gali tik parodyti, kaip ką atlikti, o visa kita – jūsų darbas, todėl prireiks jūsų pastangų.