beglobiai gyvūnai

Beglobiai – gyvūnai, kuriems reikia tavo ištiestos rankos

1D274907631317-today-dog-adopt-150117-01.blocks_desktop_large

Beglobiai gyvūnai

Visi esame susidūrę su beglobiais gyvūnais – prie gyvenamųjų daugiabučių rasi bent vieną, o kai kuriais atvejais ir keletą kelerius metus gyvenančių kačių, kurios taip ir nesulaukė savo „laimingosios valandos“, o tiesiog apsigyveno ten, kur bent dalinai pasirūpina kartais ir visai maža dalis gyventojų. Taip pat, nors iš savosios pozicijos mažiau, sutiksi ir beglobį šunį, kurį dažniausiai pamatysi besiblaškantį, ir lyg ieškantį, kad ne tik kas pakalbins ir paglostys, bet ir priims į savo namų guolį. Didelė problema, su kurią susiduria beglobiai, likimo valiai palikti gyvūnai, yra priešiškas ir neigiamas kitų žmonių nusistatymas prieš juos. Tokie gyvūnai dažnai yra vejami iš kiemų, apmėtyti akmenimis, apnuodijami nuodais, kankinami ir kitaip ujami iš žmonių aplinkos. Tai yra nepateisinamas ir žiaurus elgesys, atnešantis kančias gyvūnui, kuris tikėdamasis geriausio – gauna blogiausia, apie ką savo didele, ištikimybės ir meilės pilna širdute, nė nebūtų nujautęs.

 

Laikina globa – didelis žingsnis link gyvūnų išgelbėjimo 

 

bumble-bee__880Laikina globa tai savanoriškas beglobio gyvūno priėmimas į savo namus, suteikiant jam pastogę, pasirūpinant sveikata, pamaitinant, išmokant svarbių higienos ir dresūros pamokų ir žinoma suteikiant kitus reikalingus poreikius gyvūnui – rūpestį, dėmesingumą. Laikina globą reiškia būtent tokią globą, kurios metu tu įsipareigoji surasti gyvūnui namus, gerus šeimininkus, nors pasitaiko tokių atvejų, kai gyvūną taip pamilstama, kad jis tiesiog pasilieka globėjo namuose. Bet kuriuo atveju, laikinoji globa – vilties suteikimas gyvūnui dėl geresnės ateities.

 

 

Laikina globa ir dvejopi jausmai 

 

Kiekvienas mylintis gyvūnus myli juos visus, neskaitant ar kačiukas pūkuotas ir mėlynom akim, ar vis gi jis buvo sužalotas kitų žmonių, ar savo teritorijas saugančių kačių ir nėra toks akį patraukiantis kaip kiti, mielai pūkuoti ir išvengę nesklandumų kačiukai, pažvelgę tiems gyvūnams į akis. Žmogus turi žinoti, kad gali padėti jiems patikėti geresniu rytojumi. Matydamas, kaip keičiasi gyvūnas akyse, kaip iš baikštaus ir nuolat kniaukiančio gyvūno tampa ramiu, murkiančiu katinu, ar nuo kiekvieno staigaus rankos mosto į šalį bėgančiu šuniu, tampa ramiu ir tavo skruostą laižančiu šuniu, supranti vieną tiesą – ištiesęs pagalbos ranką gyvūnui – gauni tokią padėką, apie kurią kartais žodžiais sunku pasakyti. Kai tavęs laukia prie durų, kai tave pamatęs vizgina uodegą, kai tau užkandžiaujant žvelgia į tave tomis akytėmis – sagutėmis, kai tiesiog negali atsispirti tam galvos pasukimui, arba šuns reakcijai, kai pasiūlai išeiti į kiemą, kai matai katės džiaugsmą, net numetus jai tiesiog tuščia dėžutę, arba pamatant kaip ji sugeba žaisti su tiesiog saules spindulėliu. Tačiau visi šie pozityvūs, džiaugsmą keliantys jausmai, kartais apsikeičia su liūdesiu ir tam tikru nusivylimu. Kai ateina akimirka, kai kartais net po ilgo laikotarpio randi savo laikinam augintojui namus, supranti, kad šio kažkada buvusio mažojo, bailaus ir išsigandusio gyvūno, su kuriuo jūs tapote geriausiai draugais tu tiesiogine prasme netenki. Pripratimas, prisirišimas, nuolatinis gyvūno buvimas šalia, ir mintis kad to tiesiog nebebus liūdina žmones, todėl dažnai pasitaiko atvejų, kai pamilę juos, žmonės nebesvarsto minties juos atiduoti kitiems.

 

Manoji patirtis
desktop-1427304325Prieš kelerius metus esu pati buvusi laikinoji globėja. Tuo metu, mažo, bailaus, nuolat miauksinčio ir besislepiančio kačiuko globa man buvo tarsi išsigelbėjimas. Tuo metu mano gyvenimas buvo sudrumstas nuolatinės blogos savijautos, ko pasekoje sekė nuolatinis nuovargis, nerimas, užsisklendimas savyje, liūdesys. Šeimynai su manim buvo sunku, nes pasyvi buvau bet kam, tuometinė šilta vasara nė nedžiugino, tad iš namų išeidavau ypatingai retais atvejais. Supratau, kad reikia kažką keisti. Visada žinojau, kad būdama geras kitam, gerumas grįžta dvigubas, o meilė gyvūnams buvusi nuo mažens, sudomino mane dėl laikinosios globos. Neskubėjau. Žinojau, kad tai atsakingas sprendimas, tiek man, tiek mano šeimos nariams. Papasakojus mamai laikinosios globos prasmę, ji be vargo sutiko, nes tikėjo, kad tai bus mano „išsigelbėjimas“. Suradau kačiuką, per maždaug savaitę. Radau „pagalbos šauksmą“ moters, kuri rado kačiuką nenustojantį miauksėti gailiu balsu po balkonu, ir prašė pagalbos, kadangi jam ten pasilikti nesaugu. Nuvažiavau greitai, pasikalbėjom ir jau už 10 min. jis buvo su manimi mašinoje. Susidraugavome greitai – kačiukas priprato prie namų aplinkos, daug žaisdavome, greitu laiku pradėjo atsiliepti šaukiama vardu, visuomet pasitikdavo murkimu. Daugiau sunkumų buvo mokant naudotis kačių tualetu, mat ji turėjo savo charakterį, ir nesuprasdavo, kad kačių kraikas skirtas nežaidimui. Tačiau savaitės bėgyje katė savarankiškai naudojosi tualetu ir rodėsi panaši į suaugusią, naminę katę.

 

Ilgalaikių šeimininkų paieška

 

cat-thumbNaujų namų ir šeimininkas nebuvo lengva užduotis. Pasidalinau nesuskaičiuojamų daugybę skelbimų, nes žinojau, kad globotinės su visam pasilikti negaliu, tad kad ir kaip nesinorėjo, reikėjo kuo skubiau juos surasti, nes mačiau kaip ji auga akyse. Į skelbimus atsakymo ilgai nesulaukiau (tiesa po atidavimo sulaukdavau jų ganėtinai daug), tačiau radau pažįstamą žmogų, kuris tuo metu žvalgėsi savojo augintinio. Ir štai, už poros dienų, atidaviau mylimą savo džiaugsmą į kito žmogaus rankas. Neslėpsiu – verkiau kaip maža mergaitė.  Tačiau žinojau kad padariau gerą darbą – išgelbėjau gyvybę, nes niekada nežinai, kuo galėjo pasibaigti šio gyvūno istorija. Dar dabar, praėjus 4 – riems metams, palaikau šiltus santykius su dabartiniu katės šeimininku, kuris pasidalina nuotraukomis, pasakoja patirtus džiaugsmus ir tuomet mane aplanko šilčiausi jausmai, matyti kokiame rūpestyje, meilėje ji gyvena.

 

Nedvejokite

 

Jeigu kyla minčių laikinai priglausti gyvūną, ar nesate pilnai apsisprendę visam laikui priglausti nuskriaustąjį – priglauskite. Ne tik pripildysite savo namus džiaugsmo, kasdien semsitės geros nuotaikos,bet tuo pačiu ir padėsite ir taip jau perpildytiems gyvūnų globos namams. Man gyvūnų globa pakeitę tuometinę būseną, visos dienos buvo pripildytos šypsenos, matant tą mielumą. Su katyte viena kitai davėme tai, ką geriausia galima duoti – ji išgelbėjo mane, o aš ją. Nepamirškite – viskas Jūsų rankose.

 

Parengė: Gerda Šalkauskaitė