Bedokumenčių šunų dauginimas

Šiais laikais pilna skelbimų tokių, kaip „parduodu mini jorkšyrus“, „pigiai siūlome labradoriuką“. O aprašyme rašo, kad šuniukai gyvena geromis sąlygomis ir atveš juos jums į namus. Bet kur garantija kad atveš jums išsvajotąjį labradoriuką? Gi ten gali būti beveislio ir panašios kalės į labradorę mišrūnas. Ir jūs įsitikinęs, kad jums atveš į namus tą ką jūs norite ir gaunate tai, bet po poros valandų šuniukas blogai jaučiasi, prasideda drebuliai, dusimas.

 Nuvažiavus pas veterinarą iš karto sumokate apie 100 litų, kitą kartą vėl ir vėl ir vėl, kol susikaupia 1000 litų  ir gal daugiau net, už kuriuos galėjote nusipirkti sveiką ir veislinį šuniuką.

Vėliau pastebite, kad šuniukas piktai puola kitus šunis, žmones, kas nebūdinga labradorams. Nors jam vos keli mėnesiai, o pas jus atkeliavo būdamas 4 savaičių. Šuniukas per trumpai buvo su savo mama, seserimis ir broliai, gyveno tvarte, kur šviesą pamatydavo išleistas pažaisti 15 min.
Kai šuniukui suėjo šeši mėnesiai jam darėsi vis blogiau ir blogiau, kol teko jį užmigdyti… O tada ašaros…
Pasiklausę profesionalaus veterinaro sužinote, kad tai buvo todėl, kad neatsakingai šuniukas pirktas iš daugintojų, kur nežinia, kaip ten šunys auginami. Dar veterinaras pasakė, kad kitą sykį geriau pasitaupyti ir sumokėti daugiau, bet gauti sveiką ir grynaveislį šuniuką.

Po pusmečio jūs apsilankote viename labai gerame labradorų veislyne kur jums papasakoja apie labradoro retriverius labai plačiai (charakteris, standartai, istorija ir t.t.). Tuomet jus šiek tiek atgraso vienas ar kitas bruožas ir nusprendžiate, kad jums geriau važiuoti namo ir domėtis kitomis veislėmis.
Vėl užtrukę kelis mėnesius nusprendžiate, kad norite biglio, tuomet pasiskambinate  veisėjai telefonu ir įsitikinate, kad ši veislė kaip tik jums.
Nuvažiavę iš karto pamatote visą šeimynėlę ir kitus veislyno šunis. Tuomet su veisėjais viską aptariate, pasirašote, išsirenkate šuniuką ir keliaujate namo.
Praėjus keleriems metams jūs džiaugiatės, kad turite sveiką ir grynaveislį šuniuką. Kai tuo tarpu kaimynų bedokumentis „biglis“ turi sveikatos sutrikimų.Nors ir  jeigu jūsų šuniuko tėvai abu su dokumentai, o šuniukas be – jis mišrūnas. Na, o jeigu tuos žmones iš kurių pirkote šuniuką labai gerai pažįstate, tada valio, bet jis taip pat mišrūnas 🙂
http://www.mesirsunys.blogspot.lt/2014/04/bedokumenciu-sunu-dauginimas_14.html