BARF

BARF mityba: kas tai?

Nors šunims skirto pašaro pasirinkimas tikrai gausus, tačiau vis daugiau šunų šeimininkų nusprendžia šuniui paskirti natūralią dietą. Viena tokių galimybių – BARF mityba, kurią sudaro malta mėsa, malti kaulai, grūdinės kilmės produktai ir daržovės.

BARF ir RAW palyginimas

RAW BARF
Malta mėsa, malti kaulai Mėsa dideliais gabalais, nesmulkinti kaulai
Jokių daržovių (vietoj jų duodamas visas skrandis, nevalytas) Daržovės, grūdinės kilmės produktai
Nenaudojami papildai Naudojami papildai

Nors abi šios dietos gali būti tinkamos ir alergiškiems šunims, tačiau svarbu atrasti, kas jūsų šuniui tinka labiau. RAW mitybos šalininkai teigia, kad šunys yra plėšrūnai, o BARF – kad šuo yra visaėdis, todėl jam reikalingi ne vien tik mėsos produktai. Būtent tai ir yra pagrindinis šių dietų skirtumas.

Kas yra BARF?

Kaip jau turbūt supratote, šios keturios raidės yra žodžių trumpinys. BARF  angliškai reikštų  „Bones And Raw Food“ (kaulai ir žalias maistas). Šią dietą sudaro žalia mėsa, subproduktai ir kaulai, mityba papildoma daržovėmis ir grūdinės kilmės produktais.

Ką galima duoti šuniui?

Meniu turėtų sudaryti 50 proc. mėsos (arba 60-80 proc. mėsingų kaulų), ir 20-40 proc. turėtų sudaryti vaisiai ir daržovės, kiaušiniai, pieno produktai, kartais – ir grūdai. Jei šuo yra šeriamas BARF dieta, mėsa gali būti susmulkinta (gali būti sumalta), leidžiama duoti ir atraminius kaulus (RAW mitybos specialistai nerekomenduoja jų duoti šuniui). Bene paprasčiausias būdas subalansuoti BARF mitybą – pasirenkant parduotuves, kuriose prekiaujama paruoštu maistu, skirtu šerti taikant tokią dietą. Tai padeda paprasčiau paskaičiuoti, kokia yra dienos norma, ir tokiu būdu neperšersite šuns.

Kada šerti šunį?

Patartina šerti du kartus per dieną – ryte ir vakare, tačiau nerekomenduojama pratinti prie tokio paties maitinimo laiko.

Maistą patartina ruošti iš anksto

Baiminatės, kad šėrimas BARF principu pareikalaus daug jūsų laiko? Taip nenutiks, jei maisto porcijas sunormuosite ir užšaldysite – prieš šeriant šunį maistą tereikės atšildyti.

Vieni didžiausių BARF mitybos privalumų yra tai, kad šus svorį yra paprasčiau reguliuoti, šuns kailis tampa blizgesnis, o dantys – baltesni, nes tokia mityba užkerta kelią dantų apnašų formavimuisi.