Gyvunu europasas, kaip ji gauti

Augintinio pasas: kaip jį gauti?

Planuojate keliauti į netolimas užsienio šalis nuosavu automobiliu, ir svarstote, kur palikti savo augintinį? Visai nebūtina ieškoti augintinio „auklės“ – juk galite jį pasiimti su savimi. Gauti augintinio pasą nėra taip sudėtinga, tačiau juo pasirūpinti vertėtų dar prieš kelionę – paso gamyba gali kiek užtrukti.  Veterinarijos klinikų darbuotojai neišduoda pasų – reikės kreiptis į VMVT teritorinį padalinį.

Pasirūpinkite skiepais

Visiems šunų, kačių ir šeškų savininkams reikia turėti veterinarijos gydytojo išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad gyvūnui reguliariai (pagal vakcinos gamintojo informaciniame lapelyje pateikiamus nurodymus) atliekama vakcinacija nuo pasiutligės (turėkite veterinaro išduotą knygelę su lipdukais, žyminčiais atliktą vakcinaciją).

Augintinis privalo turėti poodinę mikroschemą

Kai nuvyksite į VMVT padalinį (iš anksto registruotis nereikia), su savimi pasiimkite augintinį – bus patikrinta jo poodinė mikroschema (mikročipas). Atsiimant pasą nereikės pasiimti augintinio.

Pateikite šiuos dokumentus

  1. Laisvos formos prašymą išduoti gyvūno augintinio pasą (forma). Jame turi būti nurodyta gyvūno augintinio savininko duomenys (vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas), gyvūno augintinio duomenys (rūšis, lytis, gimimo data, poodinės mikroschemos (tatuiruotės) numeris) ir patvirtinimas, kad prašyme pateikiami duomenys yra teisingi. Dviem ir daugiau gyvūnų augintinių gali būti teikiamas vienas prašymas. Asmuo, kuris vienu metu ar per 3 mėnesius prašo išduoti daugiau kaip 5 pasus, turi nurodyti jam suteiktą gyvūnų augintinių veisėjo registracijos numerį arba patvirtinti, kad yra įtrauktas į Gyvūnų globėjų sąrašą, užsiima prekyba gyvūnais augintiniais, deklaruoti, kad neužsiima gyvūnų augintinių veisimu, prekyba jais ar registruota gyvūnų globos veikla.
    2. Asmens tapatybės dokumento kopiją.
    3. Veterinarijos gydytojo išduotą dokumentą, kuriuo patvirtinamas gyvūno augintinio paženklinimas poodine mikroschema. Jame turi būti nurodyta ženklinimo data arba poodinės mikroschemos nuskaitymo data, gyvūno augintinio gimimo data, ženklinimą ar poodinės mikroschemos nuskaitymą atlikusio veterinarijos gydytojo vardas, pavardė, spaudas ir parašas. Taip pat galima pateikti  dokumentą, kuriuo patvirtinama, kad gyvūnas augintinis paženklintas tatuiruote iki 2011 m. liepos 3 d. Jeigu augintinio savininkas negali pateikti dokumento apie gyvūno augintinio paženklinimą poodine mikroschema, išduodant pasą nurodoma poodinės mikroschemos nuskaitymo data.
    4. Gyvūno kilmę patvirtinantį dokumentą (taikoma tik veisliniams gyvūnas augintiniams, jei jų savininkas nori, kad Paso II skyriaus 3 punkte būtų nurodoma augintinio veislė.) Nepateikus kilmę patvirtinančio dokumento, nurodytame paso punkte įrašoma „neveislinis / mixed breed“ ir skliaustuose, jeigu pageidaujama, įrašoma šuns ar katės savininko nurodyta veislė į kurią gyvūnas augintinis panašus savo išvaizda.
    5. Patvirtinimą, kad už paso blanką, apmokėta. SVARBU: VMVT skyriuje apmokėti paso negalėsite, tuo pasirūpinkite iš anksto). Rekvizitai: 
Įmokos gavėjas Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
Sąskaitos Nr. LT874010042403228912
Gavėjo bankas AB DnB bankas
Mokėjimo paskirtis Už gyvūno augintinio pasą
Paso blanko vnt kaina 1,26 Eur

 

Gyvūnų augintinių savininkams rekomenduojama iš anksto suderinti Gyvūno augintinio paso išdavimo laiką su VMVT teritoriniu padaliniu.
Teritorinių VMVT padalinių kontaktai http://www2.vmvt.lt/lt/top/struktura.ir.kontaktai/kontaktai/#mapas
Darbo laikas I – IV 8:00 – 12:00 val. ir 12:45 – 17:00 val. / V 8:00 – 12:00 val. ir 12:45 – 15:45 val.