skanestai sunims receptas

Artėja šventės. Pasirūpinkite savo augintiniu!

Artėjančios šventės atneša ne tik  džiaugsmą, bet taip pat šiek tiek nerimo ir sumaišties. Mūsų augintiniams fejerverkai niekada neatrodys kaip natūralus dalykas, kuris teikia džiaugsmą ir verčia gėrėtis nuostabiais vaizdais. Priešingai – tai sukelia baimę. Neretai – gana nemažą.  Na, o linksmoji dalis švenčių dalis – šventiniai valgiai, ypatingai vilioja augintinius, tačiau tai taip pat gali atnešti nemažai nerimo, ypatingai tuomet, jei šuo apsinuodys.

Taigi, kaip pasirūpinti augintiniu švenčių metu?

Nevedžiokite šuns be pavadėlio

Kad ir koks išauklėtas jūsų šuo, šventiniu laikotarpiu (gruodžio ir sausio mėnesiais) nepaleiskite šuns lakstyti laisvai. Jis gali išsigąsti vadinamųjų “bomboškių”, na, o tada jau gaudykite vėją laukuose. Šuo gali nubėgti kelis šimtus metrų, tačiau vėliau gali vėl išsigąsti driokstelėjimo, ir paieškos jau neturės apsiriboti vien tik vienu  rajonu.

Mažinkite stresą

Stenkitės padaryti taip, kad šuniui stiprūs garsai asocijuotųsi su maloniais dalykais.  Kai išgirsite  fejerverkus, palepinkite šunį mėgstamais skanėstais ar pabandykite atkreipti jo dėmesį  žaislais. Jei šuo loja, nebarkite jo. Antkaklis nuo lojimo tikrai nebus veiksmingas (deja, kartais nusprendžiama rinktis būtent tokį variantą) – taip tik dar labiau bauginamas šuo.

Švenčių vaišės

Valgiai nuo stalo  tikrai vilioja visus šunis, ir kartais svečiai neatsispiria pagundai palepinti šunį. Deja, tai gali baigtis tikrai labai liūdnai. Jei manote, kad svečiai gali neatsispirti palepinti šunį, galbūt ant stalo galėtų atsidurti ir šunimsskirtų skanėstų? Štai – vienas receptas:

skanestai_sunimsJums reikės:

1l kefyro

1,5-2kg kvietinių miltų,

Šaukšto aliejaus

Smulkintų kepenų.

Išmaišykite tešlą ir iškočiokite ją ant kepimo popieriaus. Naudodami formeles suformuokite sausainius ir pašaukite į įkaitintą orkaitę. Kepkite 200 laipsnių temperatūroje, kol sausainiai sukietės.

Nepamirškite – šuniui tikrai negalima alkoholio!

Veterinarijos gydytojai pasakoja, kad po švenčių į veterinarijos kliniką atvedama ne taip ir mažai apsinuodijusių šunų. Apsinuodijimo priežastis kartais būna ne maistas, bet alkoholis, ir šeimininkai neretai ne iš karto prisipažįsta, kas nutiko (ir suprantama kodėl – juk gėda). Jei taip nutiko, slėpti apsinuodijimo priežasties tikrai nereikėtų, nes atskleidus tiesą bus greičiau paskirtas tinkamas gydymas. Žinoma, geriausia, kad jo neprireiktų, tad saugokite savo augintinius.

Linkime jums ir jūsų augintiniams jaukių švenčių be jokių  blogų pasekmių