Apsaugok augintinį nuo erkių!

Nors neretai  manoma, kad erkės yra aktyvios tik vasarą, kada orai yra pakankamai šilti, tačiau tai nėra tiesa. Erkės tampa aktyvios, kai oro temperatūra sušyla iki 4-5 laipsnių Celsijaus temperatūros. Paprastai erkės  randamos ant augalų, esančių 10 ir daugiau centimetrų nuo žemės. „Pasigauti“ erkę galima ne tik miške, bet ir pievoje, žolėje, augančioje prie namų. Erkės įsisiurbimas gali būti tikrai pavojingas, todėl svarbu atrasti efektyviausias priemones nuo erkių.

Ar gintaro karoliai – veiksmingi?

gintariniai karoliai

Pastaruoju metu šunų savininkai vis dažniau nusprendžia išbandyti gintarinius karolius. O kodėl gi ne? – klausiama. Gražu, natūralu… Teigiama, kad jie įelektrina šuns kailį, ir tai sudaro nepalankias sąlygas įsisiurbti. Vis dėlto, gana dažnai tenka pastebėti, kad veiksmingumas nėra toks ir didelis… Be to, neretais atvejais karoliai yra perkami iš Kinijos, ir tikrai maža tikimybė, kad šie karoliai bus pagaminti iš tikro gintaro.

Purškalai, lašiukai, antkakliai

Deja, nėra jokios šimtaprocentinės apsaugos nuo erkių, tačiau visada svarbu pasirūpinti tikrai veiksmingomis priemonėmis. Jas palankiausia pirkti veterinarijos klinikose, atsižvelgiant į augintinio svorį. Antakliai gali apsaugoti šunis nuo erkių 1-6 mėnesius, o nuo blusų – dar ilgesnį laiką. Lašiukai paprastai yra veiksmingi 2-4 savaites, o purškalai turi būti naudojami kas kartą einant į lauką.

Erkių sukeliamos ligos

Bebeziozė – tai erkių sukeliama liga, į Lietuvą atkeliavusi gana neseniai. Pirmieji ligos simptomai pasireiškia nuo erkės įsisiurbimo praėjus 10-12 dienų. Šuo tampa apatiškas, vemia, viduriuoja, nenoriai ėda, šlapimas tampa tamsesnės spalvos, gali prasidėti karščiavimas. Padažnėja šuns kvėpavimas, pasirodo blyškios gleivės. Simptomai gali būti ir netipiniai, todėl pastebėjus ką nors neįprasto, vertėtų apsilankyti veterinarijos klinikoje.

Boreliozė (kitaip – Laimo liga) ypač pavojinga jauniems šunims, tačiau užsikrėsti gali ir vyresnio amžiaus šunys. Požymiai pasireiškia praėjus 1-2 mėnesiams. Gali pasireikšti sąnarių uždegimas, anoreksija, pakyla kūno temperatūra. Liga pažeidžia inkstus.

Anaplazmozė gali pasireikšti jau po kelių dienų. Šuns temperatūra gali pakilti iki 41°C, šuo tampa vangus, pasireiškiasąnariių skausmai. Kartais gali sutrikti virškinamojo trakto ir kvėpavimo sistemos veikla. Šuo gali vemti, viduriuoti, kosėti, sunkiau kvėpuoti.

Erlichiozė  įsisiurbus erkei pasireiškia po 8-20 dienų. šiai ligai ypatingai jautrūs vokiečių aviganiai. Šuo tampa vangus, karščiuoja, vemia, gali pasireikšti  traukuliai, šuo šlubuoja, kartais padidėja troškulys.

Pastebėję bet kurį šių išvardytų požymių ar kitus neįprastus simptomus, nedelsdami vykite į veterinarijos kliniką. Po pasivaikščiojimo lauke apžiūrėkite augintinį, patikrinkite, ar nėra įsisiurbusių erkių. Radę nedelsdami pašalinkite.  Rūpinkitės savo augintiniu, ir apsaugokite jį nuo kenksmingų parazitų.

Patarimai, kaip ištraukti erkę: