kornvalio reksas

10 mano katino keistenybių

katinasKornis – ne pirmas katinas, kurį auginu, tačiau tokio keisto augintinio dar nesu turėjusi. Žinoma,  savo išskirtinumu jis ir žavi, ir, kaip kiekvienam augintinio šeimininkui, mano Kornelijus (taip, mes jį kartais taip vadinam) man yra pats pačiausias!

Keistenybė nr. 1: kvapai

Dauguma kačių nemėgsta nagų valiklio, dažų, klijų, citrusinių vaisių kvapų, o štai Korniui tokie aromatai yra vieni maloniausių. Kiti kačių draskykles įtrina katžole, kad būtų mažiau streso galąsti nagus, bet Korniui turbūt reikėtų rinktis kitus kvapus. Gal apelsinų?

Keistenybė nr. 2: maišeliai

Taip, katės mėgsta patikrinti pirkinių maišą, bet mūsiškiui rūpi kas kita – iškąsti „Maximos“ kai kurias raides. Juk dažai – labai malonus kvapas. Kartą vonioj pakabinus naujas užuolaidas, radome tik skutelius. O štai vėl pakabinus naujas, Kornis su mielu noru leidžia laiką vonioje… uostydamas užuolaidas.

Keistenybė nr. 3: kaip ten buvo su … kastracija?

Lankėmės pas veterinarą, ir mums primygtinai liepė katiną kastruoti, nes ims žymėti teritoriją. Na, pamanėm, reikia, tai reikia, bet… po kastracijos jis kateėmė „žymėti“ mano vyrą naktimis. Iš pradžių kaltinome šunį, bet paskui supratome, kas čia toks prisidirbinėtojas. Žinot, kas padėjo? Katino apšnypštimas (kažkur perskaitėme, kad prigavus katę reikia ją apšnypšti, kaip jos pačios daro supykusios).

Keistenybė nr. 4: kate kate, kur tavo balsas?

Esu pratusi, kad katės kniaukia, reikalaudamos maisto, tačiau Kornio „kalbą“ reikia gerai įsiklausyti, ir įkalbinėti, kad jis pasakytų tą vieną vienintelį „miau“. Jis rėkia tik tada, kuomet  būname per ilgai išvažiavę. Va tada tai gaunam barti. Nėr čia ko bastytis bala žino kur.

Keistenybė nr. 5: katinas-papūgėlė

Turi Kornis dar vieną įprotį – šokinėti ant nugaros. Jis visada nori užlipti kuo aukščiau, o tupėti šeimininkui ant peties – vienas mėgstamiausių užsiėmimų.

Keistenybė nr. 6: medžioklė

Anksčiau turėjau katę, kuri labai bijojo eiti į lauką, ir kartą išsivežėm atostogų į kaimą. Galvojom, kas čia bus, kas čia bus, ar tik katė nenualps pamačiusi pelę ar vištą. Nieko nenutiko – ji nešė peles vieną po kitos. Kornis – prastas medžiotojas, tik vaidina, kad gaudo muses, pavykusios medžioklės dar nėra buvę per trejus metus. Kažkada ant palangės rado negyvą vabaliuką, bėgo slėptis kuo greičiau.

katinasKeistenybė nr. 7: miegas

Geriausias miegas – ant klaviatūros, akvariumo (deja, nebetelpa), svarbiausia, kad tai būtų ne nuosavas guolis. Kas kita – šuns guolis-sofa, konfiskavo jį jau pirmą dieną. Ten gulėti itin patogu, nes galima pakibinti praeinantį šunį, kuriam profilaktiškai reikia trenkti su letena. Dar visai gerai galima išsimiegoti vonioje ant gyvatuko!

Keistenybė nr. 8: masažas

Šeimininkai kartais pernelyg įsitempę – Kornis visada pasiruošęs daryti masažą. Ypatingai tuomet, jei Kornis naktį triukšmauja, žaisdamas su kamuoliuku: šiukštu negalima šeimininkei keltis iš lovos – trumpas masažiukas, ir tegu toliau miega.

Keistenybė nr. 9: maisto taupymas

Kartais katiną paliekame porai dienų, tačiau paprašome, kad kas ateitų jį pašerti. Jei Kornis mato, kad pernelyg ilgai negrįžtame, taupo maistą. Jei pamato, kad kažkas ateina pašerti, supranta, kad viskas yra gerai – papildymas bus, tad taupyti neverta.

Keistenybė nr. 10: vanduo

Vanduo iš nuosavo dubenėlio – nėra pats skaniausias. Kas kita – šuns vanduo. Nors ir truputį smirda, gerti galima.

Sąrašą turbūt būtų galima papildyti, bet kol kas tiek – myliu savo Kornį iki negalėjimo!

Loreta